Dažnių skirstinių formos charakteristikos

Šios charakteristikos skaičiuojamos tik tada, kai duomenis galima grupuoti, t.y. turint kiekybinius, dažniausiai tolydžiojo kintamojo stebėjimo, duomenis.

Dažnių skirstinio formos charakteristikos – tai histogramos (dažnių daugiakampio) formos charakteristikos. Jos yra dvi – ekscesas ir asimetrijos koeficientas. Jiems apibrėžti reikia centrinio empirinio momento sąvokos.

Centriniu empiriniu j-tosios eilės momentu (žymimu mj) vadinamas dydis

statistika

Asimetrijos koeficientas

Imties asimetrijos koeficientas (skewness)

statistika

Asimetrijos koeficientas yra histogramos simetrijos matas. Jeigu g1 > 0, tai histogramos asimetrija teigiama (dešinioji) (tankio grafikas kairėje), jeigu g1 < 0, tai asimetrija neigiama (kairioji) (tankio grafikas dešinėje). Histograma simetriška, kai g1 = 0. Jei g1 > 0 (g1 < 0), tai  x > Md (x  < Md)

statistika

Eksceso koeficientas

Imties eksceso koeficientas (kurtosis) yra histogramos lėkštumo matas:

statistika

Jeigu g2 = 0, tai sklaida apie vidurkį tokia pati kaip ir normaliosios kreivės. Jeigu g2 > 0 – histograma smaila t.y. duomenų sklaida apie vidurį yra mažesnė nei normaliosios kreivės (tankio grafikas dešinėje). Jeigu g2 < 0, tai histograma lėkšta, t.y. duomenų sklaida apie vidurį didesnė nei normaliosios kreivės atveju (tankio grafikas kairėje).

statistika

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Norite paklausti?