Kaip koduoti duomenis SPSS programoje?

SPSS programoje suvedinėjant duomenis pačioje pradžioje reikia susikurti kintamuosius, nusistatyti įvairius parametrus, duomenų tipus ir tik po to suvedinėti pačius duomenis. Programoje yra du langai: Data View ir Variable View. Data View lange jūs matysite tik pačius duomenis, o Variable View – visų kintamųjų vardus, tipą, ilgį ir kitus parametrus.

Data View

Data View langas

Variable View

Variable View langas

Taigi, aprašysime kas ką reiškia:

Name – kintamojo pavadinimas. Tai yra labiau kintamojo kodinis pavadinimas. Jame negali būti tarpų, skaičių žodžio pradžioje.

Type – kintamojo tipas. Visada reikia nustatyti tinkamą duomenų tipą, nes kitaip negalėsite teisingai suvesti duomenų arba programa interpretuos duomenis ne taip kaip reikia. Dažniausiai pasitaikantys duomenų tipai tai yra Numeric (skaitinės reikšmės) ir String (žodinės reikšmės).

Width – simbolių ilgis langelyje.

Decimals – skirta vietų po kablelio dydžiui nustatyti.

Label – tai yra kintamojo vardas, paaiškinimas, aprašymas. Labai praverčia lengviau atpažinti kintamąjį, nes iš stulpelio Name ne visada galima lengvai atskirti kam skirtas šis kintamasis ir pan. Čia galima jau rašyti visą pilną tekstą, anketos klausimo pavadinimą ir pan. Galima naudoti ir tarpus, ir skaičius, ir lietuviškas raides.

Values – tai yra kintamojo reikšmių variantai. Pvz: jei koduojate kintamąjį į vyrą ir moterį, tai būtina ir suvesti šias reikšmes, tarkime, kad skaičius 1 – moteris, skaičius 2 – vyras.

Values reikšmės SPSS

Missing – tai yra kintamojo nereikšmingų, tuščių reikšmių nustatymas. Jeigu norite išvengti klaidų skaičiavimuose, reiktų šias reikšmes nustatyti. Tarkime, jei kintamajame yra tik 1 ir 2 reikšmės, tai visas kitas reiktų nustatyti, kad ignoruotų.

Measure – tai yra kintamojo tipo nustatymas. Šioje vietoje reikia nustatyti ar kintamasis yra skalinis, nominalus ar ranginis

Taigi, susikūrus visus kintamuosius galima pradėti įvedinėti pačius duomenis per Data View langą. Tikiuosi pamoka buvo naudinga ir skaitykite mūsų kitas pamokas.

  3 comments for “Kaip koduoti duomenis SPSS programoje?

  1. Rima
    6 gegužės, 2015 at 5:40 am

    Patiko, aisku ir paprasta

  2. Vitalija
    5 rugsėjo, 2015 at 8:23 pm

    Tiesiog tobula! Bent jau pasikartojimui tikrai puikiausiai tiko ir sutaupe daug laiko 🙂

  3. Rami
    4 gruodžio, 2020 at 12:14 pm

    Puiku. Labai aišku ir suprantama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Norite paklausti?